На даний час будівлі є у дуже поганому стані. Деякі цехи взагалі не збереглися, інші потребують великих зусиль для відновлення. Але аналізуючи наявні креслення  і фотографії солеварні за 1990рік, коли вона ще була працюючою, слід зазначити, що будівлі мають цікавий архітектурний образ, адже дана солеварня є зразком промислової архітектури кінця 19-го століття.

Виходячи із аналізу ділянки, найкращим рішенням для фундаментально-планувального переосвоєння будівель і споруд можна  вважати організацію рекреаційно-оздоровчого комплексу. Даний комплекс повинен складатися із готелю для відпочиваючих, адміністративного корпусу, рекреаційно-оздоровчого центру, корпусу технічних приміщень.
Існуючий стан солеварні:

Основною концепцією переосвоєння основного корпусу є:

1) відновлення історичного вигляду основного фасаду, оскільки будівля є пам’яткою архітектури, і основний  фасад творить образ даного об’єкта;
2) побудова нових приміщень на основі зруйнованих із додаванням сучасних деталей;
3) реконструкція інших приміщень корпусу, які наполовину збереглися.

Оскільки даний комплекс розташовуватиметься у приміщеннях колишньої солеварні, пропонується використати сіль із оздоровчою метою і на основі сольових покладів даного регіону створити оздоровчі сольові басейни. Сам процес солеваріння є достатньо цікавим, а сама болехівська солеварня бере свій початок із 1546 року; тому  пропонується створити музей, де було б відтворено процес солеваріння  та показано один із колишніх цехів таким, яким він був колись. Арт-простір та виставкова галарея дають можливість залучати молодь до відвідування комплексу та проводити на його основі фестивалі, мистецькі проекти, які стають все більш популярними на території Західної України.
Архітектор Мар’яна Кінах