МОЖЛИВОСТІ ВИРІШЕННЯ ІНТЕР’ЄРУ НА ЕТАПІ БУДІВНИЦТВА ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ
Мова йде про багатоквартирне житло. Сьогодні велика кількість житлових новобудов в містах дає можливість вирішити житлові проблеми багатьом, хто має фінансову змогу. А кожен господар бажає зробити своє помешкання індивідуальним і неповторним. Щоб оптимально, без зайвих капіталовкладень, вирішити інтер’єр помешкання, над ним слід задуматися ще під час спорудження будинку. Цей шлях для тих, хто вніс свою частку оплати до початку будівництва і знає, яке помешкання його.
Несучими конструкціями сучасних багатоквартирних житлових будинків є поздовжні чи поперечні несучі стіни або колони каркасу.
Можливість зміни планування є в сучасних новобудовах завдяки застосуванню монолітного безригельного каркасу. Цю можливість дають також системи зведення будинків із конструктивними комірками великих розмірів, такі як: широкий крок несучих стін, поздовжні несучі стіни і монолітне перекриття. В таких новобудовах здійснення перепланування не викликає проблем.
Будівлі, зведені з цегли, зі збірним перекриттям, мають невелику гнучкість планування внутрішніх приміщень. Проте і в таких будівлях є можливість планування квартир на замовлення. Тут практикується варіант зведення несучих стін, а виконання перегородок здійснюється по бажанню власника помешкання.
Для цього необхідно зв’язатись із фахівцями-архітекторами, які запропонують проект інтер’єру із врахуванням конструкцій будинку. Це дасть змогу відкорегувати висоту внутрішніх прорізів до початку будівництва стін у квартирі. І перегородки в помешканні будуть виконуватись зразу там, де треба. І тоді не доведеться витрачатися на демонтаж непотрібних перегородок.
Концепція інтер’єру елітного помешкання вирішується на етапі проектування будинку.
Перегородка в санвузлі:
Один із засобів архітектурної виразності в інтер’єрі помешкання – створення гнучкого простору, що має можливість трансформуватися. Відсутність несучих стін дозволяє об’єднати кімнати в єдиний простір, поділений на функціональні зони.
Вдале зонування багатофункціонального простору: