ЛІТНІ ПРИМІЩЕННЯ В ІНТЕР’ЄРІ ТА ЕКСТЕР’ЄРІ БАГАТОКВАРТИРНОГО ЖИТЛА
Основу інтер’єру помешкання складає архітектурно-просторова структура квартири, тобто внутрішній простір квартири. Він вирішується архітектором вже на стадії проектування будівлі. На те, яким він буде, впливають конструкції і методи зведення будівель. Кінцева мета архітектурної організації внутрішнього простору – візуально впорядковане і комфортне середовище.
При створенні композиції інтер’єру встановлюються зв’язки між просторами різного призначення всередині помешкання і візуальні зв’язки внутрішнього середовища із зовнішнім. Щоб простір був цілісним, важливо виділити головне і другорядне.
Значно покращують естетичні якості внутрішнього простору літні приміщення – балкони, лоджії, тераси. Вони дозволяють візуально поєднати простір помешкання із зовнішнім середовищем, а якщо в них буде озеленення, це тільки збагатить інтер’єр.
У екстер’єрі будинку літні приміщення виконують роль елементу фасаду, який формує враження про будинок.
У вітчизняній практиці балкони і лоджії використовуються переважно для сушіння білизни, для складування різноманітних предметів, інструментів, як резерв для збільшення площі квартири. Простежується тенденція засклення лоджій, утеплення і включення їх в інтер’єр помешкання. За рахунок цього збільшується корисна площа вітальні, спальні або кухні, виділяється додаткова зона: їдальня, робоче місце, майстерня та ін.
Балкон, лоджія – не тільки засіб художнього вирішення фасадів і елемент покращення комфорту проживання. Ще одне їх призначення – другий евакуаційний вихід на випадок пожежі. В цьому випадку засклення літніх приміщень не допускається. Задовільнити нормативні вимоги і бажання мешканців мати засклену лоджію в помешканні може наявність і відкритих літніх приміщень, і засклених. Створити естетику фасадів і задовільнити нормативні вимоги – як це зробити, знає архітектор.
Якщо лоджію вирішили засклити і включити в інтер’єр помешкання, необхідне утеплення. Конструкції плити не завжди можуть утримати навантаження від збільшення товщини зовнішньої стіни, що може привести до їх руйнування. Саме тому наявність відкритих і засклених літніх приміщень необхідно передбачати вже на стадії проектування.
Якщо ж будинок здано в експлуатацію з відкритими літніми приміщенями, і мешканці вирішили їх засклити, необхідний комплексний проект засклення для всього будинку.
Фото із https://www.archdaily.com